Kontakt våre spesialister/ eksperter

Vi har et dedikert team for å finne din løsning, hver spesialisert på ulike forretningsområder og produkter.
Torstein Gjersdal
Akvakulturløsninger
Tom Slenes
CTO
Nils Ove Berge
Prosjektingeniør – Service

Bjørdal Linebåt-fabrikk - HG

Denne Bjørdal fabrikken er designet for en norsk linebåtreder for produksjon av en ulike arter og produkt

Som alle andre prosjekter for fabrikker, er designet gjort i 3D slik at du kan studere logistikk- og prosessutstyr i detalj.

Denne Bjørdal fabrikken tar seg av all bearbeiding av fisk og frysing av produktene i merkede og klare til marked-, blokker, samt all logistikk av fisk og blokker fra mottak til lasterom.

Bjørdal automation system, BAS, tar seg av kontroll av fabrikken, samt overvåking av driftstilstanden til utstyret samt loggbok for fangst.

BAS tillater online overvåking og systemkontroll via VPN.

Behandling:

  • Hvitfisk ( Torsk, hyse, sei); produksjon av hodekappa og sløyd (HG)fisk
  • Logistikk med Bjørdal Blokkheis som transporterer de merkede blokkene fra fabrikkdekket til lasterommet

Fryseanlegget inkluderer automatiske vertikale frysere med en total kapasitet på 45 tonn per dag (24timer).

Kontakt vårt team med dine spesifikasjoner, og vi vil hjelpe deg med å designe din optimale fabrikk.

Ingen case-studier funnet.

Thomas Håberg

Salgssjef Fiskeri

+47 91 81 99 54

Kontakt våre spesialister/ eksperter

Vi har et dedikert team for å finne din løsning, hver spesialisert på ulike forretningsområder og produkter.
Torstein Gjersdal
Akvakulturløsninger
Tom Slenes
CTO
Nils Ove Berge
Prosjektingeniør – Service